Skip to content

255 Wykertown Rd

Branchville, NJ 07826

Built 2013

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block38
Lot4.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2STY POLE BARN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,147
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,500
29%
Improvement Value:$211,800
71%
Total Assessment$297,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,842+3.1%
2024$8,577+5.7%
2023$8,116+2.9%
2022$7,884+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2013