Skip to content

20 North Dory Roe Rd

Branchville, NJ 07826

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2007

Property Information

Block39
Lot10.04
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage3,208
Acreage1.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,600
26%
Improvement Value:$289,700
74%
Total Assessment$393,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,697+3.1%
2024$11,347+5.7%
2023$10,737+2.9%
2022$10,430+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000