Skip to content

258 Wykertown Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2007

Property Information

Block39
Lot7.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,404
Acreage5.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,700
41%
Improvement Value:$176,300
59%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,922+3.1%
2024$8,655+5.7%
2023$8,190+2.9%
2022$7,956+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930