Skip to content

179 Upper North Shore Rd

Branchville, NJ 07826

Built 2006
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 4, 2002

Property Information

Block42
Lot14.25
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class17
Description2SFG
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage4,282
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
20%
Improvement Value:$388,200
80%
Total Assessment$483,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,370+3.1%
2024$13,940+5.7%
2023$13,191+2.9%
2022$12,814+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006