Skip to content

97 Wantage Ave

Branchville, NJ 07826

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2006

Property Information

Block45
Lot2.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,156
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,700
41%
Improvement Value:$111,800
59%
Total Assessment$188,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,606+3.1%
2024$5,438+5.7%
2023$5,146+2.9%
2022$4,999+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960