Skip to content

111 Wantage Ave

Branchville, NJ 07826

Built 1972

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block45
Lot2.07
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
Description1.5 S F
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage3,335
Acreage6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,900
31%
Improvement Value:$269,600
69%
Total Assessment$389,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,334+3.2%
2024$10,987+5.8%
2023$10,383+3.0%
2022$10,080+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972