Skip to content

75 Wantage Ave

Branchville, NJ 07826

Vacant Land

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Dec 12, 2014

Property Information

Block48.02
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page13.0

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage18.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$102,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,054+3.1%
2024$2,963+5.7%
2023$2,804+2.9%
2022$2,724+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$25,000

From:

To:

DeedBook 3355, Page 765Recorded3/4/2015

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 2532, Page 78