Skip to content

25 Union Tnpk

Branchville, NJ 07826

Built 1975

Last Sale Date
Feb 28, 2017

Property Information

Block52
Lot3.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,894
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,100
42%
Improvement Value:$111,300
58%
Total Assessment$191,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,442+3.2%
2024$5,272+6.0%
2023$4,975+3.1%
2022$4,826+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975