Skip to content

10 Sharp Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 1999

Property Information

Block56
Lot7.03
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1402

Building Details

Building Class16
Description1.5SF 2G
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,382
Acreage1.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,400
41%
Improvement Value:$124,000
59%
Total Assessment$210,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,257+4.0%
2024$6,015+5.7%
2023$5,692+2.9%
2022$5,529+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986