Skip to content

4 David Dr

Augusta, NJ 07822

Built 1981

Owner
---
Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Feb 10, 2025

Property Information

Block6.02
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1.02

Building Details

Building Class17
Description1SF 2G
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,658
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,200
52%
Improvement Value:$97,200
48%
Total Assessment$201,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,740+3.2%
2024$5,560+5.9%
2023$5,248+3.1%
2022$5,091+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000
Sq Ft1,658DeedBook 10363, Page 1673Recorded2/14/2025

Property Built

Built

Year Built: 1981