Skip to content

3 David Dr

Augusta, NJ 07822

Built 1981

Last Sale Date
Mar 29, 2022

Property Information

Block6.03
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1.02

Building Details

Building Class17
Description1S F 2G
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,868
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
40%
Improvement Value:$149,300
60%
Total Assessment$248,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,134+3.2%
2024$6,913+12.5%
2023$6,146+3.1%
2022$5,964+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981