Skip to content

39-41 Newton St

Franklin, NJ 07416

Last Sale Date
Jan 28, 2025

Property Information

Block802
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFranklin Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionPUMPING STATION
Dwellings---
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,200
62%
Improvement Value:$51,200
38%
Total Assessment$136,400

Sale
$0