Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2-12 Stillwater
Newton, NJ 07860
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 1991
Property Information
Block1601
Lot16
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFredon Twp
Tax Map Page16
Building Details
Building Class2
Description---
Dwellings---
ZoningCP
Sq Footage---
Acreage68.9
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$789,000
88%
Improvement Value:$110,800
12%
Total Assessment$899,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1992 | $3,216 | +7.3% |
| 1991 | $2,999 | +7.1% |
| 1990 | $2,800 | — |
Property History
No events match the selected filters.