Skip to content

15 Scenic Dr

Andover, NJ 07821

Built 1970

Last Sale Date
Feb 2, 2025

Property Information

Block46
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityGreen Twp
Tax Map PageTM10

Building Details

Building Class17
Description1SF-2-BIG
Dwellings1
Zoning0004
Sq Footage1,700
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,000
42%
Improvement Value:$208,300
58%
Total Assessment$357,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,220+0.7%
2024$7,168+6.5%
2023$6,730+2.5%
2022$6,567+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970