Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
8 Old Stage Coach Rd
Newton, NJ 07860
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2023
Property Information
Block3104
Lot12.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHampton Twp
Tax Map Page31
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.49
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$4,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $164 | +5.9% |
| 2024 | $155 | +5.5% |
| 2023 | $147 | +0.4% |
| 2022 | $146 | +0.9% |
Property History
No events match the selected filters.