Skip to content

18 Rt 94

Lafayette, NJ 07848

Last Sale Date
Aug 3, 2021

Property Information

Block3603
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHampton Twp
Tax Map Page36

Building Details

Building Class---
DescriptionMOBILE HOME PRK
Dwellings---
ZoningHCR3
Sq Footage---
Acreage29.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,630,000
42%
Improvement Value:$2,250,000
58%
Total Assessment$3,880,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$129,514+5.6%
2024$122,647+5.5%
2023$116,284+0.4%
2022$115,857+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0