Skip to content

41 Briar Ct

Hamburg, NJ 07419

Built 2004

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Nov 9, 2018

Property Information

Block17.05
Lot13
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHardyston Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class35
DescriptionGRAND HAVEN
Dwellings1
ZoningC-R
Sq Footage2,696
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
24%
Improvement Value:$416,300
76%
Total Assessment$551,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,217-4.7%
2024$10,721+1.6%
2023$10,552+3.5%
2022$10,193+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$360,000

From: PACCIONE, ANGIE

To: COLASURDO, MARK T & LINDA J

Sq Ft2,696DeedBook 3500, Page 325Recorded11/29/2018

Property Sale

SaleMulti
$506,695
DeedBook 2919, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 2004