Skip to content

4 Old Quarry Rd

Hamburg, NJ 07419

Built 1984

Last Sale Price
$12,000
Last Sale Date
Feb 4, 1980

Property Information

Block17
Lot21.03
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHardyston Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SFL 2AG
Dwellings1
ZoningMID3
Sq Footage2,230
Acreage1.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
33%
Improvement Value:$301,800
67%
Total Assessment$451,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,297+2.9%
2024$8,066+1.6%
2023$7,939+3.5%
2022$7,669+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

SaleMulti
$12,000
DeedBook 1046, Page 877