Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
81 Big Spring Rd
Hamburg, NJ 07419
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 1987
Property Information
Block69
Lot2.06
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHardyston Twp
Tax Map Page35
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningMID5
Sq Footage---
Acreage1.05
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$94,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$94,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,588 | -10.9% |
| 2024 | $1,781 | +1.6% |
| 2023 | $1,753 | +3.5% |
| 2022 | $1,694 | +2.2% |
Property History
No events match the selected filters.