Skip to content

108 Brendona Ave

Stanhope, NJ 07874

Owner
---
Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Apr 2, 2025

Property Information

Block20102
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHopatcong Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,840
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$111,500
31%
Improvement Value:$248,200
69%
Total Assessment$359,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,500+14.6%
2024$6,543+3.8%
2023$6,306+1.0%
2022$6,240+0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
Sq Ft1,840DeedBook 10373, Page 936Recorded4/8/2025