Skip to content

333 Windsor Ave

Hopatcong, NJ 07843

Built 1952

Last Sale Price
$102,000
Last Sale Date
Nov 25, 1992

Property Information

Block40207
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHopatcong Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,168
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,400
37%
Improvement Value:$215,600
63%
Total Assessment$344,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,172+12.8%
2024$6,358+3.8%
2023$6,127+1.0%
2022$6,063+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 1895, Page 339

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 1073, Page 48

Property Built

Built

Year Built: 1952