Skip to content

Maine Tr

Hopatcong, NJ 07843

Public Property

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jun 23, 2010

Property Information

Block40504
Lot37

Sq Footage---
Acreage36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$385,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$385,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$7,132+5.8%
2011$6,743+5.9%
2010$6,368+5.3%
2009$6,048+22.4%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 3252, Page 301

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 2793, Page 22