Skip to content

64 Main St

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1941
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2013

Property Information

Block14
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM9

Building Details

Building Class---
DescriptionBSNS/2APT
Dwellings---
ZoningBC
Sq Footage4,970
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,100
19%
Improvement Value:$311,200
81%
Total Assessment$382,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,031+0.8%
2024$14,912+5.4%
2023$14,144+1.4%
2022$13,945+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1941