Skip to content

24 Predmore Rd

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1967

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
May 3, 2021

Property Information

Block29
Lot6.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR40
Sq Footage1,107
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,800
29%
Improvement Value:$136,000
71%
Total Assessment$190,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,626+0.8%
2024$7,567+5.3%
2023$7,184+1.4%
2022$7,084+1.8%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$220,000
Sq Ft1,107DeedBook 3595, Page 461Recorded6/29/2021

Property Sale

SaleMulti
$250,000
DeedBook 2903, Page 280

Property Sale

SaleMulti
$123,000
DeedBook 2550, Page 123

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 2442, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 1967