Skip to content

21 Wilson Dr

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 12, 2002

Property Information

Block3.01
Lot24
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM6

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-AG
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,224
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,200
36%
Improvement Value:$124,800
64%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,544+0.8%
2024$7,484+5.5%
2023$7,092+1.5%
2022$6,990-6.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960