Skip to content

10 Washington Rd

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1966

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Aug 31, 2001

Property Information

Block3.07
Lot14
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM5

Building Details

Building Class---
Description4 APT
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,800
16%
Improvement Value:$378,200
84%
Total Assessment$448,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,907+0.8%
2024$17,768+5.3%
2023$16,867+1.4%
2022$16,634+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$210,000
DeedBook 2572, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 1966