Skip to content

327 Main St

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1956

Last Sale Price
$94,500
Last Sale Date
Aug 27, 1998

Property Information

Block3.07
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM5

Building Details

Building Class17
Description1SF1AG
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage912
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,900
29%
Improvement Value:$132,800
71%
Total Assessment$186,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,462+0.8%
2024$7,405+5.3%
2023$7,029+1.4%
2022$6,932+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$94,500
DeedBook 2314, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1956