Skip to content

6 Bulmer Dr

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1973

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Jun 10, 2002

Property Information

Block3.10
Lot14
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM6

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,008
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,600
31%
Improvement Value:$142,200
69%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,266+0.8%
2024$8,202+5.3%
2023$7,786+1.4%
2022$7,678+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 2646, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1973