Skip to content

3 Willis Dr

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1973

Last Sale Price
$37,900
Last Sale Date
Dec 7, 1973

Property Information

Block3.10
Lot18
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM6

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,800
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,800
24%
Improvement Value:$181,300
76%
Total Assessment$238,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,517+0.8%
2024$9,443+5.3%
2023$8,964+1.4%
2022$8,841+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$37,900
DeedBook 936, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1973