Skip to content

10 Avenue A

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2009

Property Information

Block31
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage904
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
32%
Improvement Value:$106,400
68%
Total Assessment$156,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,247+0.8%
2024$6,199+5.3%
2023$5,885+1.4%
2022$5,803+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900