Skip to content

67 E Shore Tr

Branchville, NJ 07826

Built 1951

Last Sale Price
$102,000
Last Sale Date
Dec 30, 2022

Property Information

Block1805
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalitySandyston Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class16
Description1SF-R
Dwellings1
ZoningLC
Sq Footage720
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,000
56%
Improvement Value:$50,500
44%
Total Assessment$114,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,618+3.1%
2024$3,508+8.0%
2023$3,248+4.3%
2022$3,113+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$102,000
Sq Ft720DeedBook 10223, Page 1258Recorded1/5/2023

Property Built

Built

Year Built: 1951