Skip to content

10 Hazel St

Stanhope, NJ 07874

Built 1983

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block10312
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStanhope Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,701
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
42%
Improvement Value:$125,400
58%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,563+2.1%
2024$9,370+3.0%
2023$9,100+1.5%
2022$8,968+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1983