Skip to content

911 Swartswood Rd

Newton, NJ 07860

Commercial

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Sep 19, 2023

Property Information

Block1703
Lot12.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description1S-DELI-BAR
Dwellings---
ZoningC
Sq Footage---
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,000
24%
Improvement Value:$299,500
76%
Total Assessment$392,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,240+3.3%
2024$13,785+5.5%
2023$13,066+3.7%
2022$12,595+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook 10271, Page 768Recorded9/26/2023