Skip to content

910a Fairview Lake Ln

Newton, NJ 07860

Farm (Regular)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Dec 4, 2025

Property Information

Block2501
Lot44.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
DescriptionBARN
Dwellings1
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$15,000
100%
Total Assessment$15,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$544+3.3%
2024$527+5.5%
2023$499+3.7%
2022$481+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 10423, Page 1086Recorded12/8/2025