Skip to content

908 Hardwick Rd

Blairstown, NJ 07825

Built 1989

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Sep 18, 2002

Property Information

Block2602
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2SF-Y
Dwellings1
ZoningR5A
Sq Footage1,791
Acreage6.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
43%
Improvement Value:$160,500
57%
Total Assessment$281,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,213+3.3%
2024$9,886+5.5%
2023$9,371+3.7%
2022$9,033+4.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$340,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Sale

Sale
$197,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1989