Skip to content

Eagle Tr

Newton, NJ 07860

Vacant Land

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Apr 15, 2005

Property Information

Block2907
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$265+3.4%
2024$256+5.5%
2023$243+3.7%
2022$234+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 2930, Page 214