Skip to content

Evergreen Ln

Newton, NJ 07860

Vacant Land

Last Sale Price
$8,500
Last Sale Date
Jul 13, 1984

Property Information

Block3903
Lot13.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR30
Sq Footage---
Acreage0.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$49,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,781+3.3%
2024$1,724+5.5%
2023$1,635+3.7%
2022$1,576+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 1206, Page 60