Skip to content

907 Deer Run

Newton, NJ 07860

Built 1965

Last Sale Date
Dec 31, 2064

Property Information

Block4401
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description1SF-R-AG-POOL
Dwellings1
ZoningR30
Sq Footage1,407
Acreage0.82

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,800
32%
Improvement Value:$142,600
68%
Total Assessment$209,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,518+1.3%
2024$7,420+5.4%
2023$7,037+3.7%
2022$6,785+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965