Skip to content

24 Jordan Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1992

Last Sale Price
$252,000
Last Sale Date
Sep 21, 2017

Property Information

Block103
Lot8
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10E

Building Details

Building Class16
Description1S FV 2 1BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,760
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,300
55%
Improvement Value:$161,200
45%
Total Assessment$358,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,031+6.3%
2024$7,553+3.7%
2023$7,282+2.5%
2022$7,102+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$252,000
DeedBook 3448, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 1992