Skip to content

33 Lee Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2005

Property Information

Block126
Lot18
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,926
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,800
41%
Improvement Value:$277,300
59%
Total Assessment$470,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,259+3.5%
2024$9,912-1.6%
2023$10,075+5.5%
2022$9,547+7.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$33,625
DeedBook 2582, Page 1

Property Sale

Sale
$80,500
DeedBook 1204, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1965