Skip to content

28 Slayton Rd

Glenwood, NJ 07418

Vacant Land

Last Sale Price
$34,100
Last Sale Date
Mar 1, 2022

Property Information

Block12
Lot22
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page2C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$83,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,867-20.7%
2024$2,354-30.5%
2023$3,388-4.4%
2019$3,544+0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$34,100
DeedBook 3628, Page 519Recorded3/30/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel