Skip to content

1 Lawrence Dr/3 Hubert Rd

Sussex, NJ 07461

Last Sale Date
Jan 13, 2004

Property Information

Block132
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$686-42.0%
2024$1,182-1.0%
2023$1,194+5.4%
2022$1,133-7.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,350,000
DeedBook 2792, Page 203

Property Sale

Sale
$8,300
DeedBook 1528, Page 34