Skip to content

41 Winding Hill Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1963

Last Sale Price
$191,000
Last Sale Date
Mar 24, 2020

Property Information

Block156
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12D

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,464
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,800
62%
Improvement Value:$114,400
38%
Total Assessment$303,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,295+0.8%
2024$6,247+5.9%
2023$5,899+7.4%
2022$5,493-3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$191,000
Sq Ft1,464DeedBook 3556, Page 596Recorded5/27/2020

Property Built

Built

Year Built: 1963