Skip to content

21 Upper Notch Rd

Sussex, NJ 07461

Built 1980

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Mar 20, 2024

Property Information

Block160
Lot25
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12F

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,776
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,400
56%
Improvement Value:$144,200
44%
Total Assessment$327,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,852+5.7%
2024$6,480+5.5%
2023$6,141+2.9%
2022$5,969+8.1%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000
Sq Ft1,776DeedBook 10314, Page 723Recorded5/28/2024

Property Sale

Sale
$53,000
DeedBook 2464, Page 855

Property Built

Built

Year Built: 1980