Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
81 Lakeside Dr Nw
Sussex, NJ 07461
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 1998
Property Information
Block160
Lot92
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12H
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.89
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$29,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $776 | +3.9% |
| 2024 | $747 | -41.8% |
| 2023 | $1,282 | +2.9% |
| 2022 | $1,246 | -6.1% |
Property History
No events match the selected filters.