Skip to content

76 Panorama Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2018

Property Information

Block161
Lot64
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,056
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,100
66%
Improvement Value:$95,400
34%
Total Assessment$283,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,856+1.4%
2024$5,775+6.6%
2023$5,415+2.3%
2022$5,293+8.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963