Skip to content

95 Panorama Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 1992

Property Information

Block166
Lot8
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12G

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,824
Acreage1.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,400
50%
Improvement Value:$195,300
50%
Total Assessment$390,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,353-0.2%
2024$8,373-0.1%
2023$8,382+2.1%
2022$8,213+7.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966