Skip to content

20 Zinnia Dr

Glenwood, NJ 07418

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 1, 2004

Property Information

Block187
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page8D

Building Details

Building Class16
Description2SFV21BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,155
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,700
50%
Improvement Value:$195,700
50%
Total Assessment$390,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,734-0.8%
2024$8,801+7.6%
2023$8,178+2.3%
2022$7,991-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003