Skip to content

22 Mountainside Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1931

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block234
Lot134
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12A

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,024
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,200
60%
Improvement Value:$104,100
40%
Total Assessment$257,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,104+7.2%
2024$4,763-2.7%
2023$4,894+19.5%
2022$4,094+16.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1931