Skip to content

8 Seeley Storm Dr

Glenwood, NJ 07418

Built 1998

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Nov 12, 1998

Property Information

Block255
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,488
Acreage2.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,100
43%
Improvement Value:$282,200
57%
Total Assessment$491,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,136-1.6%
2024$11,321-1.3%
2023$11,475+1.9%
2022$11,259+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 2331, Page 39

Property Built

Built

Year Built: 1998